Jak działają darmowe próbki produktów i dlaczego firmom się to opłaca?

Jak działają darmowe próbki produktów i dlaczego firmom się to opłaca?

Wydawaj Dobrze

Darmowe próbki są proponowane przez popularne marki od wielu lat. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów. Przedsiębiorstwo może nie tylko wręczyć tester, ale również przekazać dodatkowe materiały informacyjne, które mogą okazać się kluczowe z punktu widzenia konsumenta. Pełnowymiarowe opakowania produktów nierzadko są relatywnie drogie – kosztują kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Cena sprawia, że tylko nieliczni zdecydują się zaryzykować i zakupić dany artykuł „w ciemno”. Testery rozwiązują ten problem, gdyż dzięki nim można wydać własną ocenę, a następnie podjąć świadomą decyzję zakupową.

Konsumenci uwielbiają bezpłatne próbki, gdyż chronią one przed nieudaną inwestycją. Firmy stawiające na sampling mogą liczyć na wiele korzyści. Wręczanie drobnych upominków potencjalnym klientom wcale nie generuje strat, a wręcz przeciwnie! Jest to niezwykle opłacalne narzędzie promocyjne.

Bezpłatne próbki – korzyści dla firm 

Dystrybucja próbek pozwala w relatywnie krótkim czasie osiągnąć założone cele marketingowe. To jeden z najlepszych sposobów na to, aby dotrzeć do konsumentów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoby, które przetestowały produkt zdecydują się na zakup pełnowymiarowego opakowania.

  • Bezpośredni kontakt z klientem – nie od dziś wiadomo, że komunikacja bezpośrednia przynosi najlepsze efekty. Bezpłatne testery wzbudzają w odbiorcy wyłącznie pozytywne emocje. Każdy lubi dostawać prezenty! Akcje samplingowe często przeprowadzane są przez firmy po to, aby „przypomnieć się” klientom. Jeśli dane przedsiębiorstwo przez długi czas nie wypuszczało na rynek nowych artykułów lub wariantów produktów, to opisywane narzędzie reklamowe wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.
  • Wzrost sprzedaży – zdecydowana większość firm rozdaje próbki nowych produktów – nierzadko artykułów, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży. Wynika to z faktu, że konsumentów trudniej jest zachęcić do zakupu nowości. W sieci nie można znaleźć zbyt wielu recenzji artykułów, które dopiero pojawiły się na sklepowych półkach, więc wiele osób odkłada decyzję o zakupie „na później”. Testery rozwiązują ten problem, ponieważ konsument bez wydawania pieniędzy może sprawdzić jakość towaru np. kremu, podkładu, płynu do płukania, słodyczy, przekąsek dla psów, a także wielu innych. Firmy inwestujące w produkcję testerów mogą liczyć na wzrost sprzedaży.
  • Umocnienie wizerunku marki – akcje samplingowe wzmacniają wizerunek przedsiębiorstwa. Zadowoleni klienci to gwarancja popularności marki. Łatwiej jest objąć przewagę konkurencyjną, co oczywiście skutkuje zyskami finansowymi. Darmowe testery chętnie wybierane są przez firmy, których wizerunek został nadszarpnięty. 
  • Reklama produktów – w dobie internetu darmowe próbki stały się reklamą artykułów. Ci, którzy je przetestowali, chętnie dzielą się swoją opinią w sieci (np. w mediach społecznościowych). Oceny użytkowników są o wiele bardziej wiarygodne, niż slogany marketingowe. Zwiększa to szansę na pozyskanie zainteresowania ofertą.

Gdzie szukać darmowych próbek?

Niejedna osoba chciałaby przetestować produkty za darmo. Poniżej przedstawiono kilka sprawdzonych sposobów na zdobycie testerów.

  • Buy and Get – próbki można zdobyć bez wychodzenia z domu, co przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie wygodę. Wystarczy jedynie kupić konkretny produkt danej marki, a następnie zarejestrować paragon.
  • Gratis do zakupu – zasada jest prosta – wystarczy skorzystać z oferty danej firmy, aby za darmo otrzymać tester lub pełnowartościowy produkt. Na stronie https://www.wydawajdobrze.com/za-darmo znajduje się zbiór aktualnych promocji.
  • Akcje promocyjne w sklepach stacjonarnych – próbki są często rozdawane przez hostessy np. w supermarketach lub na targach branżowych.
  • Dodatki do gazet – nierzadko testery są dołączane do czasopism i magazynów. 
Darmowe próbki Swiffer & Fairy Darmowe próbki Swiffer & Fairy

Całkowicie za darmo!

Zostań testerką jedną z 300 odżywek Elseve Rapid Reviver! Zostań testerką jedną z 300 od...

Dzięki stronie wizaz.pl możesz ponownie wziąć udział w świet...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!